اخبار ویژههنرهای تجسمی

باشگاه مبانی هنرهای تجسمی آغاز به کار کرد

دو نشست تجسمی «باشگاه مبانی هنرهای تجسمی» و «باشگاه تصویرگری» حوزه هنری قم با حضور سیدعلی قافله‌باشی و علاقمندان در سالن مهر این حوزه برگزار شد‌.

به گزارش هنرقم، دو نشست تجسمی «باشگاه مبانی هنرهای تجسمی» و «باشگاه تصویرگری» حوزه هنری قم با حضور سیدعلی قافله‌باشی نقاش و مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری قم و علاقمندان در سالن مهر این حوزه برگزار شد‌.

ابتداء و از ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند ماه نخستین نشست از سلسله نشست‌های مبانی هنرهای تجسمی برگزار شد. در این نشست تعاملی، تعریف و توضیحاتی در مورد کیفیت بصری تعادل توسط سید علی قافله‌باشی ارائه شد و در ادامه شرکت کنندگان به ایجاد ترکیب‌بندی‌ها و طراحی با موضوع طبیعت بیجان برای رسیدن به تعادل پرداختند. در ادمه، تمرینات شرکت کنندگان نقد و بررسی شد.

 باشگاه تصویرگری با موضوع ماه مبارک رمضان

پانزدهمین نشست از سلسله نشست‌های باشگاه تصویرگری نیز از ساعت ۱۷ با خوانش بخشی از کتاب «مبادی سواد بصری» نوشته دونیس داندیس آغاز شد و در ادامه حاضران به تمرین ایده‌پردازی پرداختند.

سپس قافله‌باشی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری قم در مورد قابلیت‌های مختلف هنر تصویرسازی و ایده‌پردازی نکاتی را برشمرد و هدف برگزاری این نشست را هماهنگی برای ایده‌یابی _طراحی و اجرای نهایی آثار  تصویرسازی_ با موضوع ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های این ماه از قبیل؛ میلاد حضرت امام‌ حسن مجتبی علیه السلام، شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام و شب‌های قدر و روز قدس دانست. وی خاطرنشان کرد که آثار منتخب به صورت نمایشگاهی و اکران شهری در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

در ادامه شرکت‌کنندگان به ایده‌پردازی در مورد مناسبت‌های ماه مبارک رمضان پرداخته و ایده‌های خود را به صورت پیش‌طرح روی کاغذ آوردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا