اخبار ویژهچند رسانه ایهنرهای نمایشی

اجرای تئاتر بچه‌های مسجد در طول ماه مبارک رمضان

در تمامی طول ماه مبارک رمضان و پس از نماز مغرب و عشاء در مساجد سطح شهر قم شاهد اجرای تئاتر توسط بچه‌های مسجد با موضوعات مرتبط با ماه مبارک و موضوعات همایش خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری هنرقم،حسین فدایی‌حسین کارگردان و مدرس تئاتر و یکی از پایه‌گذاران تئاتر بچه‌های مسجد در کشور به عنوان بازبین آثار چهارمین دوره همایش تئاتر بچه‌های مسجد قم از رسیدن به شکل جدیدی از بازبینی خبر داد که طی آن هیچ گروهی از همایش حذف نخواهد شد و به تقویت گروه‌های حاضر نیز کمک خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان قم، حسین فدایی حسین با اشاره به پشت سرگذاشتن بخشی از مراحله بازبینی آثار چهارمین همایش استانی تئاتر بچه‌های مسجد گفت: از آنجا که در همایش تئاتر بچه‌های مسجد هدف ارتقاء گروه‌های تئاتری است نه یک رقابت و مسابقه حذفی به این نتیجه رسیدیم که جلسات مشاوره و راهنمایی جایگزین جلسات بازبینی شود.

وی در خصوص مزیت این شیوه ارزیابی گفت: بجای جلسات بازبینی معمول و متداول که به رد یا قبول آثار متقاضی می‌انجامید به همه گروه‌ها فرصت اصلاح رفع نواقص احتمالی و بالا بردن کیفیت اثر داده می‌شود. همچنین تمامی گروه‌ها اجرا در حضور تماشاگر و شرایط یک همایش را تجربه خواهند کرد.

فدایی حسین درباره زمان آغاز اجراهای این همایش نیز گفت: پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه از ساعت ۱۱ صبح در بوستان لاله با حضور بر مزار شهدای گمنام و رونمایی از پوستر برنامه اجرای آثا نمایشی در مساجد آغاز خواهد شد و هر گروه پس از اجراء در مساجد محل خود در مساجد منتخب در حضور داوران همایش به اجرا خواهند پرداخت.

وی درباره مدت زمان برگزاری همایش نیز گفت: در تمامی طول ماه مبارک رمضان و پس از نماز مغرب و عشاء در مساجد سطح شهر قم شاهد اجرای تئاتر توسط بچه‌های مسجد با موضوعات مرتبط با ماه مبارک و موضوعات همایش خواهیم بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا